Зоран ја убил сопругата со три куршуми среде улица во Италија, па си пукал во уста


Србинот, 40 годишниот Зоран Луивановиќ денеска ја убил својата сопруга 33 годишната Тамија Дугалиќ, исто така од Србија, среде улица во Виченца и побегнал, а потоа извршил самоубиство, пренесуваат италијански медиуми.

Како што јавува агенцијата Анса, тој се убил пукајќи си во уста.

Луивановиќ со три куршуми ја усмртил сопругата Тамија Дугалиќ и потоа избегал.

Полицијата неговото возило го пресретнала на автопатот А4. Детали за случајот се уште не се објавени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1