Денес температури и до 40 степени- спремете се за пекол во наредните денови


Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9.

Утринската температура ќе се движи од 15 до 22, а дневната температура од 30 до 40 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 38 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Во поголем дел од земјава максималната температура ќе достигнува над 35, а на места вдолж Повардарието ќе надмине и 40 степени

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1