Филмски грабеж во пошта во Чаир – украле 200 илјади евра


cair postaДвајца разбојници облечени во тегет комбинезони изутрината во 7:20 часот ја ограбиле поштата лоцирана на улицата Џон Кенедии во скопската општина Чаир.

Разбојниците вооружени со пиштоли влегле во поштата и од вработените одзеле 13 милиони денари по што побегнале на мотори. Од Македонски Пошти подетални информации ќе објават во текот на денот.

Полицијата трага по сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1