Фото: Ова е мажот кој се закануваше дека ќе разнесе зграда – го уби познатиот фудбалер


По два часа преговори со полицијата, се предаде мажот кој се закани дека ќе разнесе цела зграда и сите ќе ги убие во неа во населба во Србија.

Се работи за 44-годишниот Божидар Ј. кој полицијата го уапси по драмата. Тој е обвинет за убиството на фудбалерот Драгиша Биниќ во 2004.

Околу зградата се наоѓале големи полициски сили, меѓу кои и интервентни единици и припадници на Специјалната антитерористичка единица, како и преговарачка екипа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1