Го оставиле да си игра бебето со мобилен кој се полни – Кога се свртеле, бебето починало!


Во Актау во Kазахстан починало бебе, а трагедијата се случила додека родителите на девојчето биле во близина и дозволиле да си игра со мобилен кој бил приклучен на полнач уклучен во струја.bebina-ruka-punjac-za-telefon-620x350-92116

Веднаш потоа фотографијата со изгорените екстремитети станала вирална откако вработените од болницата фотографијата ја поставиле на социјалните мрежи сакајки да им ја укажат на родителите опасноста кон децата кои имаат мобилилните телефони. Под фотографијата пишувало: „Не ги оставајте сами децата да си играат со мобилните телефони!“

Мајката на бебето, која останала неименувана, цело време спиела покрај девојчето кое си играло со мобилниот кој бил приклучен на полнач. Се посомневала дека нешто чудно се случува тогаш кога се пробудила и приметила дека бебето не испушта звуци.pay-a-baby-was-electricuted-by-a-phone-charger

– Го свртев бебето и видов дека не дише и дека нема пулс. Ништо не ми беше јасно. Веднаш бебето го однесов во болница.

Кога стигнале во болницата, докторите можеле само да констатираат смрт. Потврдиле дека детето починало од електрошок со видливи повреди на рацете. Сеуште не се знае дали полицијата го истажува овој случај.

Имено, оваа година, 14 годишно девојче од Москва почина затоа што пробувала ссвојот телефон да го приклучи на полнач додека се бањала во када.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1