Голема трагедија во семејството на Марко Чаласан


Малиот Чаласан, компјутерски гениј, како што го нарекуваа уште во времето кога имаше едвај осум години, Марко Чаласан, денес ја изгуби својата мајка, Радица, која што беше воедно и негов ПР менаџер, објави Фокус.calasan

Марко, кој што денес има 16 години беше најмладиот системски инженер на светот, а неговата мајка секогаш му беше најголема поддршка. Радица, која што по потекло е од Неготино, долги години живееше во Скопје и максимално му беше посветена на Марко, кого што светските медиуми го нарекуваа Компјутерски Моцарт и уште на своја осумгодишна возраст го даде своето прво интервју за лондонски ,,Тајмс’’ кое што потоа беше превземено од сите поголеми светски пишани медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1