Грешна дијагноза зеде млад живот: 25 годишно девојче почина од слепо црево во Скопје


25 годишно девојче поради грешна дијагноза и непрепознаено воспалување на слепото црево починува неколку часа откако била пратена дома со дијагноза „стомачен вирус“.

Ова го пишува корисник на социјалните мрежи кој праќа и апел до сите на Фејсбук да го споделуваат статусот за случајот за кој јавно досега не се знае ништо

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1