Исчезна 13-годишна струмичканка


Струмичката полиција трага по тринаесетгодишно исчезнато девојче.Missing-Person isceznata

Нејзиното исчезнување вчеравечер во 21,00 часот во СВР-Струмица, го пријавил нејзиниот татко А.З. (30) од Струмица.

Според таткото истиот ден околу 15,00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата малолетна ќерка на возраст од 13 години.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1