Казна за скопјанец кој го отрул кучето на соседот


СВР Скопје поднесе кривична пријава против45-годишниот Г.Ѓ. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „мачење на животни“.

На 05.03.2017 година, околу 10:00 часот, го намамил кучето во дворот на соседот, во близина на меѓата и му дал храна во која имало отров.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1