Кичево: Зетот го нашол својот дедо мртов пред куќниот праг


Вчера околу 10.15 часот во Кичево, пред влезот на семејната куќа, М.Ј. го пронашол починат таткото на неговата сопруга В.И.(69). Смртта е констатирана од екипа на Итна медицинска помош.lenta policija telo

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица Кичево.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1