КОЈ Е СЛЕДЕН: И Истанбул требало да биде нападнат истовремено со Париз


Турските власти спречиле голем џихадистички напад, планиран за петокот во Истанбул, кога во Париз беа извршени крвавите терористички напади,соопшти турски владин претставник.turcija

– Сметаме дека подготвувале напад во Истанбул во истиот ден кога беа извршени нападите во Париз. Првите резултати од нашата истрага покажуваат дека сме спречиле голем напад – вели изворот, кој побарал да остане неименуван, пренесува БТА.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1