Крушевчанец преку Фејсбук уценуван од Белгијка


Вчера во 10.00 часот во Полициската станица Крушево, триесет и четири годишен жител на Крушево пријавил дека на 3.овој месец, од страна на женско лице од Брисел, Белгија, добил неколку пораки со уценувачка содржина, кои му биле испратени од нејзиниот фејсбук профил.

Таа го уценила дека доколку не уплати 200 евра до 10 часот преку Western union, во Брегот на Слоновата коска, пријавената на социјалната мрежа фејсбук и Скајп ќе објави слики и видео матријал со кои ќе му наштети на честа и угледот на пријавителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1