Момче избодено на Рекорд


З.Т. роден 2001 година денес околу 12:40 часот бил избоден со нож на автобуската постојка Рекорд, информираат од МВР.

Момчето било нападнато од две лица и прободено со остар предмет во пределот на стомакот.

Со возило на Итна медицинска помош е префрлен во ГОБ Св.Наум Охридски.

Се работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1