На улиците во Париз 30.000 полицајци, мобилизирани 1.500 војници: Напаѓачите имаат француско државјанство


Француската влада е во постојана заседа откако се случи нападот, на улиците има околу 30.000 полицајци, а се наведува дека терористите се од Франција.

Во еден од најтешките терористички напади на европско тло, втор по ред напад оваа година во Франција, нападнати се ресторани, кафичи, нациолниот стадион и концертна сала.pariz napadi 2

Полицијата соопшти дека само 100 мртви се од “Батаклан“ каде што терористите убија најголем број заложници.

Сите болници во Франција се на дежурство, а полицијата им нареди на жителите да останат во својте домови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1