Најгледаното видео во светот денеска – Кучето на Путин направи проблем


Рускиот претседател доживеал непријатна ситуација кога неговото куче едвај го смириле, при неговата средба со претставници од Јапонија.putin-kuce

Јапонската Влада му подари куче на Путин, старо само три месеци, како знак на благодарност. Новинарите од Јапонија кои денеска дошле да видат како живее Путин со неговиот нов пријател, за малку ќе биле нападнати од него.
Кучето, како што пренесуваат светските медиуми, лаело и тргнало кон нив, па едвај го спречиле.
Путин го држел кучето и му давал храна за да го смири.
Ова е виеото од настанот:
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1