Обама му честита на Трамп за победата на изборите


Американскиот претседател Барак Обама денеска на Доналд Трамп му ја честиташе победата на американските претседателски избори.obama

Како што пренесуваат американските медиуми, менаџерот на кампањата на Трамп, Келан Конвеј, наведе дека Обама и Трамп „имале убав разговор“ и дека многу е веројатно дека утре двајцата и да се сретнат.

Таа изјави и дека Обама го побарал Трамп додека тој им се обраќал на симпатизерите во Њујорк, па затоа Трамп го повикал подоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1