Потстанари се затруле од чад, станот целосно изгорел од греалка


Утрово околу 05.30 часот во Скопје во стан на бул. „Кочо Рацин“, во кој како потстанари живееле М.А. (24) и Н.Т., избувнал пожар, најверојатно од грејно тело-греалка, при што станот целосно изгорел.pozarna32

Пожарот е локализаран од страна на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. М.А. и Н.Т биле пренесени во Ургентен центар Скопје поради труење со чад.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1