Ова е убиецот на пејачката: Врескаше од публика, а 5 минути подоцна и пријде и ја застрела во глава!


Кога на 10. јуни беше објавена веста дека манијак ја уби младата пејачка Кристина Грими (22), по нејзиниот концерт во Орландо, светската јавност беше шокирана. Локалната полиција дури сега објави фотографии на кои се гледа убиецот Кевин Џејмс во публика неколку минути пред да ја застрела Кристина.christina-grimmie-2-670x376-94224
Кевин, кој бил на неколку метри од бината носел црна капа и карирана кошула…christina-grimmie-670x376

Неколку минути подоцна, и пришол на пејачката за наводно да и побара автограм, тогаш го извадил пиштолот марка „Глок“ и ја застрелал во главата и градите.tan2016-6-11_23154275_1-670x886

Веднаш реагирал Марк, братот на Кристина кој го соборил Кевин а во борбата тој испукал уште еден куршум со кој се самоубил.Да биде уште побизарно, се покажало дека Кевин воопшто и не ја познавал Грими, а кога и се доближил не и кажал ниту збор само го извадил пиштолот и пукал во неа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1