Почина познатиот актер кој јавно призна дека е геј


Актерот Дејвид Огден Стајерс, најпознат по улогата во серијата „Меш“ (MASH), почина на 76 години од рак на бешиката.

Тој за улогата во „Меш“ двапати беше номиниран за Еми наградата.

Стајерс пред девет години јавно призна дека е хомосексуалец, истакнувајќи оти е горд што живее во време во кое не мора да се крие.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1