Почина српскиот актер Небојша Глоговац


Српскиот актер Небојша Глоговац почина на 48-годишна возраст по тешка болест, јавија српските медиуми.

Глоговац пред 10 дена бил итно примен во Институтот за онкологија. Тогаш медиумите напишаа дека славниот актер е тешко болен и дека неговата здравствена состојба е сериозна.

Здравствената состојба на Глоговац нагло се влошила последните денови на декември, пред Нова година па по совет на пријател и лекарот, наводно, првите денови од новата година заминал во Германија по помош и по консултацијата со тамошните лекари се вратил во Белград. Се лекувал на Институтот за онкологија на Клиничкиот центар Србија, каде што примал терапии.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1