Позната причината за смртта на рускиот конзул во Грција


Kонзуларното одделение на Руската амбасада во Грција соопшти дека конзулот Андреј Маланин починал од природна смрт, пренесе ТАСС од руската амбасада во Атина.ruski-konzul-mrtov

-Амбасадата може да ја потврди смртта на шефот на конзуларниот оддел – рекол изворот за руската агенција.

Тој починал од природна смрт. Претходно, грчките медиуми јавија за смртта на руски дипломат. Според информациите од печатот, конзулот не дошол на работа во понеделникот. Подоцна, телото на рускиот дипломат било пронајдено во неговиот стан во Атина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1