Пронајдено девојчето кое исчезна на Алпите минатата година


Нордал Лелендаи, 34-годишниот војник, призна дека „ненамерно ја убил“ Малис де Араух, не изнесувајќи детали.

Тој се согласил да соработува со полицијата откако во неговиот автомобил биле пронајдени траги од нејзината крв.

Девојчето исчезнало за време на венчавка во местото Пон-де-Бовоазан, северно од Гренобла во август минатата година.

Лелендаи рекол дека тој се „ослободил од телото“ и се извинил на родителите, рекол обвинитело Жан Ив Кокила.

Лелендаи претходно признал ека девојчето било во неговиот автомобил ноќта кога исчезнало.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1