Резултатите од обдукција готови, еве зошто се удавило 13-годишното момче син на познат одбојкар


Трагедијата која се случи во саботата, кога 13-годишно момче се удави во морето на Брач, Хрватска одекна во светот, особено во светот на спортот.

Таткото на удавеното момче Лука Милинковиќ, веднаш по дознавањето од Аргентина се упатил кон Хрватска.

Лука бил на одмор со своето семејство на местот каде што се случи трагедијата. Резултатите од обдукцијта велат дека Лука имал излив на крв во мозокот, поради што изгубил свест и се удавил. Неговата мајка вели дека нејзиното дете од мало се занимавало со спорт, кошарка и велосипедизам и сѐ уште не може да поверува дека нејзиното дете веќе го нема.

Јелена вели дека нема да ја напушти Хрватска сѐ додека не го добие телото од својот син.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1