ВИДЕО: Убиецот од Кавадарци во притвор


Триесет дена притвор му е одреден на 40-годишниот Тони С. од Кавадарци кој е уапсен поради сомнение дека е сторител на тројното убиство.

sud-500

Тони беше уапсен вчера на градските гробишта во Кавадарци, откако во неделата со пиштол кој го поседувал со дозвола, со по еден куршум ги уби родителите и сестрата на својата поранешна сопруга Данче. Неговите жртви се Илија (61), неговата сопруга 56-годишната Билјана и нивната ќерка Снежана (33).

Кај Тони беше пронајден и пиштолот во кој имало уште два куршуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1