Јанева ќе биде задржана на лекување во болница


Јанева ќе биде задржана на лекување во Жан Митрев дознава Телма.

По нејзино барање таа утрово беше однесена во приватната болница на преглед, каде според извори од истрагата е задржана.

„Има висок притисок и општа анксиозност, здравствената состојба и е многу лоша“, рекла адвокатката Фрчковска пред Јанева да биде задржана во болница.

Јанева е третоосомничена во Рекет, а денеска Обвинителството покрена обвинение за неа, Боки13 и Зоки Кичеец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1