Јанева од болница вратена во притвор


Катица Јанева обвинета во преметот „Рекет“ вчера во 16 часот е вратена во притвор во затворот Скопје во населбата Шуто Оризари.

Ова го потврди за Телма нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска која рече дека на здравствената состојба на Јенева е подобрена и стабилна. Лекарите од болницата Филип Втори и препишале и нова терапија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1