Љуљзим Сулејмани повреден помагал во евакуција на патниците


Српскиот амбасадор во Бугарија, Жељко Јовиќ го посетил во болница српскиот државјанин Љуљзим Сулејмани, кој утрово бил повреден во тешката автобуска несреќа кај Софија.

– И покрај повредата, помогна во евакуацијата на патниците! Добро се чувствува, редовно ќе го посетуваме, се наведува во соопштението на Амбасадата, објавено на Твитер.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1