10 години затвор за педофилот што напаѓаше девојчиња во Скопје


Кривичниот суд донесе одлука со која на 28 годишниот педофил И.Г. му следуваат десет години затвор.

velika-britanija-pedofil-1328585176-31983Скопјанецот делата за кои му се судеше ги направил во ноември 2012 и јануари 2013 година, кога нападнал 3 малолетни девојчиња во Скопје.

Првиот случај е кога нападнал девојче на плоштадот Македонија откако го следел подолго време. Ја однел во зграда во непосредна близина, но девојчето успеало да му побегне.

Во вториот случај повторно среде бел ден нападнал 10 годишно девојче во Карпош 4. Педофилот ја соблекувал и ја допирал, но за среќа девојчето успеало да избега.

Во третиот случај се товари за силување во обид. Во населбата Карпош 3 ја начекал жртвата ѝ ставил рака на уста и ја турнал на земја, но девојчето успеало да побегне.

Пеедофилот беше уапсен на 27 јануари, од кога и се наоѓа во притвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1