Почина холивудската ѕвезда Естер Вилијамс


ester

Естер Вилијамс, шампионка во пливање и холивудска актерка, почина денеска на 91-годишна возраст во Беверли Хилс Калифорнија.

Според американски медиуми, починала ноќеска.

Нејзината здравствена состојба во изминатите месеци била влошена.

Таа беше ѕвезда во филмови во САД во 40-те и 50 години на 20 век.

Естер Вилијамс работеше и како манекенка

Esther-Williams-259340-2-402

ester2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1