11 годишни деца – избричени, суров тренинг – најмладата војска на Северна кореја (Видео)


Нови војници регрутирани во Сeверна Кореја – а само се деца.

korea1

Постои училиште кое ги подготвува овие млади момчиња уште од најрана возраст да го дадат животот за нивниот лидер.

Со избричени глави се спремаат за војна на терените на Револуционерната школа Мангјонгде во Пјонгјанг, која некогаш ја посетувал и Ким Џонг.

Таму тренираат, учат да маршираат како да се еден , учат борилачки вештини , посебно Теквондо и ако нивната возраст не преминува 11 години.

korea 3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1