ВИДЕО: Даниел фантастично ја испеа „Громови на душа“од Тоше Проески


dan500 (1)Даниел Кајмакоски, нашиот полуфиналист покрај „When I was your man“ од Бруно Марс ја одбра песната „Громови на душа“ од Тоше Проески, а ја испеа пола на македонски, пола на српски јазик.

Сите 12 полуфиналисти вечерва ќе настапат на заеднички концерт во Бања Лука, Босна и Херцеговина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1