11-годишното дете си играло со марама па случајно се обесил за кваката


Детето Вук Б. (11) кое се обеси во семејниот стан во центарот на Белград тоа го направил во текот на игра.

Тој, играјќи се, ја закачил марамата околу својот врат и кваката, и така настрадал.

Трагедијата за случи завчера околу 19 часот, а во соба во која се случила несреќата детето било само, додека мајката и двете сестри биле во другата соба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1