12 год девојче повредено од бомбата во Тетово е во кома – се бори за живот


Едно од повредените девојчиња во синоќешната експлозија на бомба во Тетово е во тешка здравствена состојба на Клиниката КАРИЛ во Скопје.
kliniki- brza pomos urgenten Се наоѓа во кома поради тешките повреди на стапалото и силното крвавење. Другото девојче исто така со повреди на стапалото е на Клиниката 8-ми Септември и не е во животно загрозувачка состојба, информираше директорот на Клиниката за детска хирургија Ристо Симеонов.
Уште две девојчиња на иста возраст имаат повреди на стапалата и нозете, но, не се во тешка загрозувачка состојба.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1