13-годишно дете загина на Илинденска во Скопје – Пунто удрило во него додека возело велосипед


13-годишно дете загинало во тешка сообраќајна несреќа која се случила во близина на фонтаната кај Градскиот парк во Скопје на булеварот Илинденска вечерва околу 18 часот.

soobrakjajka ilindenska

Според информациите од МВР, во сообраќајката учествувало возило „пунто“, управувано од скопјанката М.Л. (47), кое удрило во детето кое возело велосипед.

Неофицијално, според првичниот увид, на булеварот немало траги од кочење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1