Трагедија во Скопје,прегазено 13 годишно дете на Илинденска


Трагедија во Скопје.13 – годишно дете е прегазено во близина на фонтаната во Градскиот парк на улица Илинденска.

soobrakajka - brza pomos

Според МВР, трагедијата се случила во 18 часот и 40 минути кога возило пунто управувано од 47 годишна скопјанка со иницијали М.Л.удрила во детето кое возело велосипед .Детето било пренесено во Ургентиниот центар во Скопје, каде им подлегнало на повредите, јавува Канал5

Извршен е увид и се ут рдуваат причините за несреќата. Неофицијално дознаваме дека на местото на несреќата немало траги од кочење

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1