Тешка сообраќајка кај Куманово, загинаа две момчиња


Две момчиња загинале во тешка сообраќајна несреќа што по 15 часот се случила на регионалниот пат Куманово-Пчиња, во близина на каменоломот Краста, јавува Kumanovonews

soobrakjajka

Неофицијално, како што пишувапорталот, до несреќата дошло кога џип Хјундаи, кој се движел од Пчиња кон градот излетал од патот во нива, во моментот кога се разминувал со автомобил Голф.

Во несреќата две момчиња починале на лице место, а има и повредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1