14-годишно девојче од Куманово се омажила


Пред три дена во билтенот на Министерството за внатрешни работи стоеше дека 14-годишно девојче од Куманово било пријавено за исчезнато од страна на нејзиниот татко.maticno nevesta

Ниту некој молел, ниту пак полицијата се намачила во потрагата. Како што велат извори од СВР Куманово девојката веднаш била лоцирана и не е исчезната, туку заминала од дома и се омажила.

Кога ја лоцирале полициските службеници истата не сакала да се врати кај родителите, па бидејќи е малолетна во билтенот е заведено дека само била пријавена за исчезната, а не дека и се губи секаков траг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1