16 год девојче се фрли во Вардар – полицијата трага по неа


vardarВчера 16-годишно девојче од Скопје скокнало во реката Вардар од пешачкиот мост под Кале.

Девојчето скокнало од мостот синоќа околу 22 часот и 45 минути, а пред да скокне на мостот го оставила својот ранец во кој имало мобилен и книги.

Полицијата со патролни чамци ја бара 16-годишната Сибел по течението на Вардар.

 

 

 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1