17 човечки глави пронајдени во торба на аеродромот во Чикаго (Видео)


police-lights-generic5ФБИ ја истражува колекцијата на човечките глави кои беа пронајдени во аеродромот Охара. 18-те глави биле пронајдени во понеделникот, но засега официјалните лица не говорат за тоа како и од каде започнала операцијата.

Полициските органи се сомневаат дека целиот настан бил една валкана игра. Главите биле испратени во канцеларијата на „Cook County Medical Examiner’s“, но засега нема детални информации ниту од федералните иследници, ниту од лекарите каде што биле испратени. Главите завиткани во пластични ќеси биле испратени од Италија.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1