17-годишник загина од огномет во Австрија


Австриската полиција соопшти дека 17-годишен тинејџер починал после силниот огномет кој требало да се запали во текот на новогодишната ноќ.

Полицијата соопшти дека момчето пробувал да испали „бомба“ од метална цевка која експлодирала во раце, и нанесувајќи му сериозни повреди на главата. Пренесен е во болница во градот Риед, но подоцна починал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1