18 годишен битолченец ја киднапирал и претепал поранешна малолетна девојка


Триесет и седумгодишна битолчанка вчера во полициска станица пријавила дека истиот ден нејзината малолетна ќерка била претепана од поранешното момче.tepacka3

Осумнаесетгодишниот А.К. насилно ја однел во неговиот дом, ја затворил во една од собите на куќата, каде физички ја нападнал со тупаници по телото и шлаканици по лицето, по што влегол неговиот татко , а малолетничката  успеала да излезе од собата и да ја напушти куќата.

По преземени мерки А.К. е приведен и против него ќе следува соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1