Момче од Пробиштип пронајдено мртво во Драчево


Момче од Пробиштип вчера било пронајдено мртво во куќа во скопско Драчево, каде престојувало привремено.

Случајот го пријавил четириесет и шестгодишен скопјанец кој го нашол безживотното тело на дваесет и осумгодишното момче.police-lenta-500

Од страна на доктор констатирана е смрт и по наредба на јавното обвинителство  телото на починатиот е предадено за обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот. Според неофицијални информации од Министерството за внатрешни работи, не се работи за убиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1