19 годишна тинејџерка од Битола паднала од втор кат во Скопје


На скопските клиники ноќта кон понеделникот била донесена девојка со тешки телесни повреди по пад од зграда, соопшти полицијатаzgrada novo lisice

Имено, во 3 часот утрово, од Ургентен Центар – Скопје пријавено е дека кај нив е донесена И.Н.(19) од Битола со повреди од пад од втор спрат од зграда на улицата „Бранислав Нушиќ“.

Девојката се здобила со тешки телесни повреди.

Се работи на целосно расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1