СУДАР МЕЃУ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО И АВТОМОБИЛ – ЕДЕН ЗАГИНАТ


Во страотна сообраќајна несреќа во која учествувале возило лада и возило на брза помош животот го загуби едно лице, а неколки се повредени. несреќата се случила попладнето во 16 часот на регионлниот пат Македонски брод –Самоков.brza pomos soobrakjajka3 mk

Едно лице загина во сообраќајка несреќа која околу 16 часот се случила на патот Македонски Брод-Самоков, кај селото Манастирец.

Според првичните информации во несреќата учествувале автомобил Лада во прилепски регистерски ознаки и амбулантно возило од Клиничката болница во Кичево.Во несреќата животот го загубил возачот на патничкото возило лада. Драги С. од селото Ропотово. Лицата кои се превезувале со амбулантното возило на кичевската клиничка болница се повредени.
Полицијата во моментот врши увид на местото на несреќата.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1