1ТВ веќе не емитува програма


1ТВ од вчера престана да емитува програма, по иницијатива на вработените.

Неформалниот сопственик на 1ТВ беше Бојан Јовановски – Боки 13, кој е приведен во Шутка како осомничен за аферата „Рекет“.

Доколку телевизијата не продолжи да емитува програма во наредните 30 дена, ќе и биде одземена дозволата за работа.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1