2 години затвор за таткото кој ја уби својата болна ќерка


Откако Врховниот суд го врати на повторно судење случајот каде таткото Јосе Грегуриќ ја уби својата тешко болна ќерка, Жупанскиот суд во Сисак повторно ја донел истата пресуда: Виновен е за убиство и осуден на две годишна затворска казна, со тоа што втората година ќе ја помине на условна слобода.tatko-kerka500

Имено, во октомври 2012 година таткото во текот на ноќта ја убил својата тешко болна ќерка, со тоа што и’ дал таблети и и’ ги засекол рацете, па на ист начин се обидел да се самоубие.

Неговата ќерка Маријана, наеднаш се разборела пред 4 години, па откако се пожалила на чести главоболки, а по деталните анализи и бил откриен тумор на мозокот.

Таткото кој ја уби болната ќерка има рак: Не се лекувам, сакам да патам и да умрам како ќерка ми

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1