20 терористи кои се предадоа во Основниот Суд Скопје1


Дваесетте терористи кои вчера се предодадоа денеска ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка. Полициски возила веќе пристигаат пред судот, јавува Канал 5.

Screenshot_186

Осомничените за тероризам кои вчера и се предадоа на полицијата во Куманово можат да бидат задржани 24 часа пред да бидат изведени пред суд.

Секој момент се очекува тие да пристигнат во судот, ако не се веќе пристигнати, бидејќи во 13 часот полициски возила веќе пристигаа до судот. Се работи за групата од 20 луѓе кои вчера и се предадоа на полицијата а денеска ќе дадат исказ пред судот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1