2013-та во 60 секунди (ВИДЕО)


2013 videoМултимедијална компилација од врвните стории од 2013 година, вклучувајќи ги нападот во трговскиот центар во Кенија, бомбашкиот напад на Бостонскиот маратон, хемискиот напад во Сирија, протестите во Египет и во Украина, супертајфунот Хаијан и смртта на Нелсон Мандела…

Видеото е на Џилијан Кичнер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1