23 год момче со песна на Тоше и најавил на девојката дека ќе ја убие (Фото)


aleksandar-fb1f

Српската полиција го уапси 23- годишниот Александар Шундиќ осомничен дека во белградската населба Медаковиќ ја задавил својата девојка, 25- годишната Стела Гундељ.

Според српските медиуми, мотив за убиството најверотно е љубомора, што за Блиц го потврдиле и пријателките на Стела.

За тоа со какво расположение бил осомничениот убиец, говорат неговите последни статуси на Фејсбук. Така нан 26-ти минатиот месец тој постирал видео од Тоше Проески во кое ја пее песната “Бацила је све нзи ријеку”.

fbaleksandarstela

Покрај видетото тој ги допишал и следните стихови од таа песна:

–  Нек чује бол у песми коју пјевам њој, само њој. Заувек нека носи на срцу знак, Живот је један она бацила – стои на неговиот профил, по што тој повеќе на пишувал на Фејсбук.

Телото на Стела вчера полицијата го пронајде во станот во Медаковиќ и тие веднаш се посомневале дека е убиство по хематомите на вратот на девојката.

Според Блиц, Шундиќ вчера излегол од тој стан каде девојката живеела под кирија, и му се јавил на најдобриот пријател при што му рекол:

–   Се скарав со Стела. Мислам дека ја убив. Брзо дојди во нејзиниот стан – по што спуштил слушалка, а пријателот повикал Итна помош.

Извор – Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1