23 Октомври неработен за сите граѓани


Денот на Македонската револуционерна борба 23 Октомври, понеделник, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните на Република Македонија им го честитаат Денот на Македонската револуционерна борба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1